selaa koulutuksia
Yhteystiedot

Työelämäpalvelut

Työelämäpalvelut

POKE Työelämäpalvelut järjestää aikuisten ammatillista perus-, lisä- ja työvoimakoulutusta.

Autamme yrityksiä ja organisaatioita henkilöstönsä osaamisen kehittämisessä. 

Asiakkaitamme ovat niin pienet, keskisuuret kuin suuretkin yritykset. Tarjoamme mahdollisuuksia oman osaamisen ja liiketoiminnan nostamiseen uudelle tasolle. Koulutus on investointi, joka näkyy tuloksessa! 

  • Rekrytoinnin tuki
  • Tarvekartoitukset ja osaamisen kehittämisohjelmat
  • Henkilöstön kehittäminen
  • Liiketoiminnan kehittäminen ja valmennukset
  • Oppisopimuspalvelut ja työpaikkaohjaajavalmennukset
  • Työvoimakoulutukset 

Koulutusjohtaja

Marjo-Riitta Vainio
p. 040 5124 372
marjo-riitta.vainio@poke.fi

Asiakkuusvastaavat

Palvelualat

Maija Salmelin
p. 040 7083 710
maija.salmelin@poke.fi

Tekniikan ala

Olavi Piispanen
p. 040 1439 222
olavi.piispanen@poke.fi

Liiketalous ja yrittäjyys, palvelualat

Maarit Ikonen
p. 040 0646 718
maarit.ikonen@poke.fi

Luonnonvara- ja ympäristöala, tekniikan ala

Janne Autioniemi
p. 040 0475 611
janne.autioniemi@poke.fi

Oppisopimuskoulutus ja kehittäminen

Heli Skantz
p. 040 766 4063
heli.skantz@poke.fi

Hankkeet ja kehittäminen

Tarja Naskila
p. 040 5611 542
tarja.naskila@poke.fi

Opinto-ohjaus, jatkuva haku, työnohjaaja

Pirkko Pinola
p. 040 5673 205
pirkko.pinola@poke.fi

Koulutussuunnittelu, oppisopimuskoulutus

Olli Konttinen
p. 040 1489 330
olli.konttinen@poke.fi

Koulutussuunnittelu, kortit, henkilöstökoulutus

Rauno Viiru
p. 040 7426 563
rauno.viiru@poke.fi

Viestintä- ja markkinointi

Tuija Tiitinen
p. 040 6527 315
tuija.tiitinen@poke.fi

Toimistopalvelut

Leena Myllypakka
p. 040 7101 282
leena.myllypakka@poke.fi

Toimistopalvelut

Minna Ronkainen
p. 040 7101 283
minna.ronkainen@poke.fi

Piilolantie 17, 44100 Äänekoski
PL 41, 44101 Äänekoski
Google kartta

Puh. 040 7120 923
Faksi (014) 5192 230